Teknolistik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. En iyi 7 Adet ChatGPT Alternatifi Yapay Zeka Araçları

En iyi 7 Adet ChatGPT Alternatifi Yapay Zeka Araçları

Ufuk Tezel Ufuk Tezel -
175 0
ChatGpt
En iyi 7 Adet ChatGPT Alternatifi Yapay Zeka Araçları

Bu kılavuzda, üç ana ChatGPT kullanım durumuna dayalı seçimlerimizle yedi tanesini ayrıntılı inceledik. İster araştırma, dijital pazarlama, web geliştirme veya teknoloji ile ilgileniyor olun, burada uygun bir ChatGPT alternatifi bulabilirsiniz.

Google BARD

Google Bard

Google’ın BARD’ı (Çift Yönlü ve Otomatik Gerileyen Dönüştürücüler), daha sürükleyici ve ilgi çekici bir konuşma deneyimi sağlamak için tasarlanmış yenilikçi bir yapay zeka aracıdır.

Tüm konuşmalarınızı tek bir sürekli oturumda birleştiren yekpare bir yapay zeka sohbet robotu biçiminde geliyor. Bu, ChatGPT’nin aynı anda birden fazla konuşmayı destekleyebilen, belirgin şekilde ayrılmış sohbet örneklerinden farklıdır.

BARD’ın kendisi, Diyalog Uygulamaları için Dil Modeli anlamına gelen LaMDA üzerinde eğitilmiştir. Bu, hem önceki hem de sonraki girdilerden gelen bağlamı yorumlama yeteneği ile yapay zeka sohbet robotunu çift yönlü yapan temel zekadır. Nüanslı dili anlayabilir ve karmaşık konuşmaların yanı sıra genişletilmiş diyalogları da idare edebilir.

Öte yandan ChatGPT, daha geniş bir dil anlayışına ve dinamik içerik üretimine sahip olan GPT Transformer üzerinde eğitilmiştir. Diyaloğun ötesinde çok çeşitli metin görevlerini sürdürebileceğine güvenebilirsiniz.

Microsoft Bing Chat

Microsoft Bing Chat, OpenAI ve Microsoft teknolojilerinin bir füzyonu üzerinde çalıştığı için Chat GPT’ye tamamen bağımsız bir alternatif değildir.

Buradaki mimari, Chat GPT’nin konuşma yeteneklerini Bing’in kapsamlı web havuzuyla bütünleştiriyor. Sonuç, yapay zeka konuşmalarını idare edebilen ve web’e erişebilen bir sohbet robotudur.

Bu nedenle, Bing Chat’i ChatGPT’nin internet güvenlik duvarına bir çözüm olarak kullanabilirsiniz. Chat GPT’nin bilgisi Eylül 2021’den önce web’de yayınlanan bilgilerle sınırlıyken, Microsoft Bing Chat gerçek zamanlı verileri alabilecek kadar çok yönlüdür. Bu, güncel olaylarla ilgili sorgulara uygun yanıtlar üretebileceği anlamına geliyor.

Ayrıca sistemden uzun makalelerin kısa özetlerini oluşturmasını da isteyebilirsiniz.

Chatsonic

GPT modeli üzerine inşa edilmiş bir başka ChatGPT alternatifi de ChatSonic’tir.

Ancak, Microsoft Bing ile paylaştığı tek benzerlik bu değil. ChatSonic de güncel bilgileri almak için bir arama motoru deposuna bağlanır. Ancak bu durumda depo Bing değil Google oluyor.

ChatSonic’i Bing Chat’ten ayıran en önemli özellik işlevleridir. ChatSonic, yalnızca metin üretmekle kalmayıp aynı zamanda dijital sanat eserleri yaratabilen ve sesli komutlara tepki verebilen yapay zeka destekli bir sanal asistan. Özellikle üretkenliği artırmak ve iş akışlarını kolaylaştırmak isteyen reklamcılar için kullanışlı.

ChatSonic, işletmeler için yapay zeka sohbet robotlarıyla birlikte geliyor. Görevleri müşterilerle akıllı bir şekilde etkileşim kurmak ve insan benzeri yanıtlar vermek, aynı zamanda etkileşimleri kişiselleştirmek için kullanıcı verilerini toplamaktır.

Github Copilot

Web sitesi oluşturma söz konusu olduğunda GitHub Copilot, web geliştiricileri için en iyi ChatGPT alternatif araçlarından biri olarak hızla kendini kanıtlıyor.

OpenAI’nin Codex’inin bir ürünüdür ve kodlama görevlerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Çalışma şekli oldukça basittir: GitHub Copilot, kodunuzun bağlamını anlamak ve onu tamamlamak için satır önerileri sunmak için OpenAI’nin bir dil tahmin modeli olan GPT’nin gücünden yararlanır.

Bu yapay zeka aracı, siz kod yazarken otomatik tamamlama benzeri öneriler sunar. Üzerinde çalıştığınız dosyanın bağlamını inceler ve ardından doğrudan metin düzenleyicinizde öneriler sunar. Yapay zeka modeli, genel depolarda bulunan tüm diller üzerinde eğitilmiştir ve önerilerinin kalitesi, her bir dil için eğitim verilerinin çeşitliliğine ve hacmine bağlıdır.

Wix ADI

İnternet sitesi tasarım deneyimi az olan kişiler için Wix ADI (Yapay Tasarım Zekası) gibi yapay zeka destekli internet sitesi kurucuları daha uygun bir ChatGPT alternatifi olabilir.

Wix ADI, görsel olarak çekici, işlevsel web sitelerini hızlı ve verimli bir şekilde oluşturmada mükemmeldir. Size bir dizi soru sorar ve ardından dakikalar içinde bir ön web sitesi taslağı hazırlar. Bunlarla da uğraşmak istemez iseniz buraya tıklayarak web site tasarımcısına ulaşabilirsiniz.

Bununla birlikte, içerik oluşturma ve özelleştirme söz konusu olduğunda, Wix ADI, ChatGPT ile aynı düzeyde esneklik sunmaz. Düzenleme yeteneklerinizi potansiyel olarak kısıtlayabilecek önceden tanımlanmış içerik blokları/bölümleri kullanır.

Jasper.ai

Yapay zeka destekli bir içerik üreticisi olan Jasper.ai, ilgi çekici ve tutarlı metinler üretmek için makine öğreniminin gücünden yararlanır. İnsan konuşmalarını simüle etmede başarılı olan ChatGPT’nin aksine, Jasper.ai içerik oluşturmaya odaklanmak için özel olarak tasarlanmıştır. Blog gönderileri, makaleler, reklam kopyaları, açılış sayfaları, sosyal medya gönderileri vb. oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Bu yapay zeka içerik oluşturma sürecini daha da sorunsuz hale getirmek için Jasper.ai, farklı içerik türleri için çeşitli şablonlar sunar. Dahası, yerleşik SEO optimizasyon araçlarıyla birlikte geliyor ki bu ChatGPT’de sahip olamayacağınız bir şey.

Jasper.ai’yi dijital pazarlamacılar için cazip kılan bir diğer özellik de çok dilli çerçevesidir. Yapay zeka içeriğini 25’ten fazla uluslararası dilde okur ve çıktı verir. Bu nedenle, web sitenizin yayınlarını yerelleştirmeniz gerektiğinde Jasper.ai’ye güvenebilirsiniz.

Bununla birlikte, bu alternatifindeki içeriğin her zaman orijinal olmayabileceğini belirtmek gerekir. Zaman zaman aşırı genel şeyler bekleyebilirsiniz.

WriterZen

2018 yılında piyasaya sürülen WriterZen, çok yönlü yaklaşımı ve kullanım kolaylığı nedeniyle hızla büyük bir popülerlik kazandı.

Bu platformda, bir dizi akıllı SEO aracının yanı sıra yapay zeka destekli bir içerik oluşturma asistanı bulacaksınız. WriterZen’i SEO için en iyi ChatGPT alternatifi AI çözümleri ligine iten, işlevselliklerin bu iyi dengelenmiş karışımıdır.

İçeriğiniz için ilgili SEO anahtar kelimelerini ortaya çıkaran bir Anahtar Kelime Gezgini, sektörünüzdeki en iyi ödüllendirici konuları öneren bir Konu Keşfi özelliği, orijinalliği onaylamak için bir İntihal Denetleyicisi ve ayrıca ilgili anahtar kelimelerden SEO makaleleri oluşturan bir İçerik Oluşturucu var.

Buradaki İçerik Oluşturucu, makale taslakları oluşturabilen, bir istemden paragrafları tamamlayabilen ve metin bloklarını yeniden yazabilen yerleşik bir AI asistanına sahiptir.

Daha Fazla Teknoloji haberleri okumak için diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir