Teknolistik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. İnstagram Gizlilik Hesap Görme Nasıl Yapılır?

İnstagram Gizlilik Hesap Görme Nasıl Yapılır?

Hicran Yıldız Hicran Yıldız -
128 0

İnstagram Gizlilik Hesap Görme Nasıl Yapılır?

Instagram gizlilik hesap görme nasıl yapılır, gizli hesapları nasıl göreceğini bilmeyen kişiler tarafından sık sık sorulur. Bilindiği gibi Instagram, her kullanıcısına hesabını gizliye alma seçeneği sunar. Bunu ayarlar bölümünden kolay bir şekilde yapmak mümkündür. Ardından da o hesabı takip etmeyen kişiler onun hikayelerini, paylaşımlarını, kimleri takip ettiğini göremez hale gelir.

Özellikle Instagram hesabını yeni açan kişiler, kendisini bu şekilde gizliye almış bir hesabı nasıl göreceklerini bilemeyebilir. Bu gibi durumlarda düşünebileceğiniz farklı yöntemler vardır. Bununla ilgili olan bazı üçüncü parti uygulamalar olsa da bunların sosyal medya platformlarınca desteklenmediği, bu nedenle bilinçli ve sorumlu olmak gerektiği unutulmamalıdır.

İnstagram Gizlilik Hesap Görme

Instagram Hesabı Neden Gizlenir?

İnsanların Instagram hesaplarını gizlemesinin birçok farklı nedeni olabilir. Birçok insan, paylaşımlarını sadece belirli kişilerin görmesini tercih eder. Özellikle kişisel hayatlarını ve içeriklerini sadece aileleri, arkadaşları veya yakın çevreleri ile paylaşmak isteyebilir.

Benzer şekilde hesabını gizlemek, rastgele takipçilerin ve yabancıların içeriği görmesini engelleyebilir. Böylece sadece tanıdığınız kişilerin sizi takip etmesine izin verilebilir. Bazı insanlar paylaştıkları içeriklere yabancıların yorum yapmasını veya görüş belirtmesini istemeyebilir. Gizlilik ayarları bu tür durumları engellemeye yardımcı olabilir.

Kimi insanlar ise sosyal medya kullanımını sınırlamak veya tamamen ara vermek istediklerinde hesaplarını gizleyebilir. Bu gibi durumların yanı sıra profesyonel bir hesaba sahip olanlar da bazı içeriklerin sadece hedef kitlenize özel olmasını tercih edebilir. Özellikle iş dünyasında çoğu kişi, paylaşımlarının potansiyel müşterilerine veya iş ortaklarına açmak isteyebilir. Bu bakımdan Instagram hesapları farklı sebeplerden ötürü insanlarca gizliye alınabilmektedir.

Bir Takip İsteği Gönderin

Bir Instagram hesabını gizliden görüntülemenin en basit yolu, takip isteği göndermektir. Eğer kullanıcının hesabı gizlilik ayarlarıyla kapatılmışsa, içeriklerini görebilmek için önce takip isteğinizi kabul etmeleri gerekmektedir.

Bu yöntem kullanıcıyı tanıyorsanız ve ona doğrudan istek gönderebiliyorsanız en etkili yol olarak kabul edilir. Profiliniz gerçek ve güvenilir görünüyorsa, sizi tanımasalar bile isteğinizin kabul edilme ihtimali yükselebilir. Bu bakımdan gizli Instagram hesabı nasıl görülür diyorsanız, tavsiye edilen ilk seçenektir.

Sahte Hesap Kullanın

Birinin Instagram hesabındaki fotoğraflarını ve videolarını görüntülemenin yaygın bir diğer yolu, sahte bir hesap oluşturmaktır. Ayrıca günümüzde pek çok Instagram kullanıcısının ana hesabı dışında sahte ya da fake bir hesabı da yer almaktadır.

Görüntülemek istediğiniz kişinin içeriğine erişmek için, o kişiye yakın birisi gibi davranarak benzer bir kullanıcı adı, profil resmi ve biyografi kullanarak sahte bir hesap oluşturabilirsiniz.  Eğer Instagram gizli hesabı nasıl görülür diyorsanız ve onu takip etmek istemiyorsanız düşünebileceğiniz bir yöntemdir. Çünkü böylece aslen kim olduğunuz hesap sahibi tarafından bilinmez.

Hesap oluşturduktan sonra bu sahte hesap aracılığıyla ilgili kişiyi bulabilir ve takip isteği gönderebilirsiniz. Eğer kullanıcı isteğinizi kabul ederse, sizin gerçek kimliğinizi bilmeksizin özel içeriklerini görüntüleme şansınız olabilir.

Arkadaşları veya Takipçileri ile Arkadaş Olun

Özel bir Instagram hesabını görüntülemenin alternatif bir yolu, ilgili kişinin arkadaşlarından veya takipçilerinden biri olmaktır. Karşılıklı olarak Instagram’da arkadaşlık kurduktan sonra, bu kişilerin gönderilerini beslemenizde görme ihtimaliniz yüksektir. Bunun yanı sıra doğrudan arkadaşınızdan ilgili hesaba bakmasını isteyebilirsiniz.

Arkadaşlarınızın Instagram’da aradığınız kullanıcıyı tanıdığından emin değilseniz, onlara kişinin adını veya hesap adresini vermeyi deneyebilirsiniz. Bu biraz daha uzun sürebilir, ancak aradığınız özel Instagram hesabındaki gönderileri görmenizi sağlar.

Google Arama’yı Kullanın

Her ne kadar bilinmese de Google Arama da Instagram gizlilik hesap görme nasıl yapılır yöntemleri arasında yer almaktadır. Gizli bir Instagram hesabını görüntülemenize yardımcı olması için Google’u da tercih edebilirsiniz.

Bunu niçin öncelikle Google Chrome’u açın, arama çubuğuna kişinin kullanıcı adını yazmanız, ardından da Enter’a basmanız gerekir. Çoğu zaman Instagram kullanıcıları hesaplarını gizli yaptıklarında, Google’ın önceki gönderilerinden oluşan bir kitaplığı vardır. Ancak bunlar yalnızca hesap gizli hale gelmeden önce yaptıkları herkese açık gönderilerdir.

Özellikle Google’un Görsel kısmında ilgili hesaba ait fotoğrafları, paylaşımları görmeniz mümkündür. Eğer fotoğraflarına bakmak istiyorsanız böylece çözüm bulunabilir.

Diğer Sosyal Medya Hesaplarını Kullanma

İnsanlar bazen Instagram hesaplarını gizliye almayı tercih edebilmektedir. Bunun nedenleri bahsettiğimiz gibi oldukça fazladır. Eğer böylece bir hesabı nasıl görebileceğinizi merak ediyorsanız birden fazla yöntemi yer almaktadır.

Instagram gizlilik hesap görme nasıl yapılır diyorsanız, bu kapsamda diğer sosyal medya hesaplarına da bakabilirsiniz. Çünkü Instagram hesabı gizli olsa bile Facebook, Twitter ya da TikTok gibi bir sosyal medya hesabı gizli olmayabilir. Dolayısıyla buna bakarak içeriklerini yine görebilirsiniz.

İlgili Yazılar