Teknolistik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Samsung Tab S9 Tablet İncelemesi

Samsung Tab S9 Tablet İncelemesi

Ufuk Tezel Ufuk Tezel -
95 0

Samsung Tab S9

Bu yıl üst düzey bir Android tablet satın almak istiyorsanız, Samsung kararınızı her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Bu yılın 11 inç Samsung Tab S9, 12,4 inç Tab S9 Plus ve 14,6 inçlik devasa Tab S9 Ultra’yı içeren Galaxy Tab S9 tabletleri oldukça benzer – tüm kararınızı ne kadar para harcamak istediğinize ve hangi boyutta ekran istediğinize dayandırabilirsiniz. Aynı ekran teknolojisine, aynı işlemcilere, aynı renk seçeneklerine, aynı tasarımlara, aynı aksesuar seçeneklerine ve büyük ölçüde aynı özelliklere sahipler.

Geçen yılın Tab S8 serisiyle karşılaştırıldığında, S9’larda iki somut yükseltme var: biraz daha hızlı olmayı vaat eden yeni bir Qualcomm işlemci (ancak hız ve performans geçen yılın tabletlerinde hiçbir zaman gerçekten sorun olmadı) ve çoğu modern akıllı telefon gibi IP68 su ve toz direnci. Bu da bu tabletleri havuz ya da küvette kullanabileceğiniz ya da daha büyük olasılıkla kahve dükkanında ya da yeni yürümeye başlayan bir çocuk biberonunu fırlatırken menziliyle sizi şaşırttığında hayatın küçük aksilikleri hakkında endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına geliyor.

Samsung Tab S9
Samsung Tab S9

Bu yazıyı okuyorsanız neden bir Samsung tablet almak istediğinizi zaten bildiğinizi varsayıyorum, ancak özetlemek gerekirse: Samsung ekosistemine bir telefon, kulaklık veya başka bir ürün aracılığıyla zaten yatırım yaptıysanız, Apple’ın iPad serisine iyi bir alternatiftir. Telefonlarla aynı yazılımı paylaşırlar, böylece cihazlar arasında kolayca dosya aktarabilir, tabletinizden metin mesajlarına yanıt verebilir veya her ikisinde de aynı uygulamaları kullanabilirsiniz. Bir dizi Galaxy Buds’ınız varsa, hangisini kullandığınıza bağlı olarak bağlantılarını telefon ve tablet arasında sorunsuz bir şekilde geçirebilirler. Tüm bunlar bir iPad’in iPhone, AirPods ve Apple ekosisteminin geri kalanıyla nasıl entegre olduğuna çok benziyor ve geçen yılki Tab S8 ve S8 Plus incelememde bu konuda daha derinlemesine bilgi verdim.

Samsung’un üst düzey tabletleri aynı zamanda muhteşem OLED ekranları ve harika hoparlörleriyle mükemmel medya tüketim makineleri. Filmler, Videolar ve oyunların hepsi bu tabletlerde harika görünüyor ve ses veriyor. Bir tabletle yapmayı planladığınız tek şey film izlemekse, bunlardan çok daha iyisini yapamazsınız, ancak yapmak istediğiniz tek şey buysa Apple, Lenovo veya OnePlus’tan çok daha az parayla neredeyse aynı derecede iyi bir deneyim elde edebilirsiniz.

11 inç Galaxy Tab S9, tipik tablet görevleri için en uygun olanıdır. Video izlemek, kitap okumak, not almak, oyun oynamak ve e-posta göndermek gibi hafif üretkenlikten bahsediyorum. Üçü arasında uzun süre elinizde tutması gerçekten rahat olan tek tablet ve daha küçük boyutu nedeniyle dikey yönde kullanmak için acı verici derecede garip olmayan tek tablet.

Ayrıca bu boyutu, en sevdiğim kalem olan S Pen ile el yazısı notlar almak için de çok seviyorum. Samsung Notes, tabletle birlikte gelen ve Microsoft’un OneNote’u ile senkronize olabilen tam özellikli bir not alma uygulaması. Ayrıca, Android ekosistemi yavaş yavaş iPad’de görmeye alışık olduğumuz daha fazla seçeneğe kavuşuyor. Uzun zamandır iPad’in favori not alma uygulaması olan Goodnotes, Tab S9 serisinde bir yıl boyunca ücretsiz olarak kullanılabiliyor ve ben de son zamanlarda mükemmel el yazısını metne dönüştürme ve platformlar arası senkronizasyon özellikleriyle Nebo’yu sıkça kullanıyorum.

Önceki yıllarda, en iyi ekranları elde etmek için daha büyük Samsung tabletleri satın almanız gerekiyordu, ancak bu sefer durum böyle değil – Samsung Tab S9 şimdi kardeşleriyle aynı 120Hz OLED ekranla, sadece daha küçük bir boyutta geliyor. Tab S9’un Dolby Atmos uyumlu dört hoparlörü ile birleştiğinde harika bir film izleme deneyimi sunuyor.

Tab S9 ile ilgili en büyük şikayetim Samsung’un 16:10 en-boy oranına sadık kalma ısrarı, bu da Tab S9’u 11 inç iPad Pro veya OnePlus Pad gibi bir üründen çok daha dikdörtgen bir hale getiriyor. SAMSUNG Tab S9’un genişliği bu tabletlerin genişliğiyle neredeyse aynı, ancak yarım inç veya daha fazla ekran yüksekliği kaybediyorsunuz, bu da web’de gezinmenin yatayda daha sıkışık hissetmesine ve her şeyin dikeyde biraz fazla dar hissetmesine neden oluyor.

Samsung Tab S9’da Samsung’un kapsamlı bölünmüş ekran seçenekleriyle çoklu görev yapabilirsiniz ve isterseniz masaüstü benzeri DeX modunu bile çalıştırabilirsiniz, ancak daha küçük boyutlu ekran,  yan yana uygulamalara bağlı kalmadığınız sürece bunu biraz garip hale getirir. Bir dizüstü bilgisayarın yerini alması ya da üretkenlik gerektiren işlerin yapılması için tercih edeceğim bir tablet değil.

Daha Fazla Teknoloji haberleri okumak için diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir