Teknolistik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Telegram Premium Nedir? 11 Temel Özellik ve Tüm Detaylar

Telegram Premium Nedir? 11 Temel Özellik ve Tüm Detaylar

Hicran Yıldız Hicran Yıldız -
211 0
telegram premium
Telegram Premium Nedir? 11 Temel Özellik ve Tüm Detaylar

Telegram, 700 milyon aktif kullanıcı kilometre taşına ulaştığını ve 2022’de dünya çapında en çok indirilen uygulamalardan biri haline geldiğini duyurmasının ardından, süper kullanıcıları için yeni bir premium katman duyurdu.

Telegram yıllardır, kullanıcılarının verilerinden para kazanmayan, rahat ve güvenli mesajlaşma sunan, ücretsiz ve (çoğunlukla) reklamsız bir mesajlaşma hizmeti olmuştur.

Bunun yerine, yalnızca yatırımcı parasıyla çalıştı. Ancak kullanıcı tabanının büyümesi ve hizmeti yürütmenin maliyetinin artmasıyla Telegram, süper kullanıcıları için daha fazla özellik ekleyen yeni bir aylık abonelik teklifini duyurdu.

telegram premium

Bunun gibi herhangi bir Telegram premium abonelikte olduğu gibi, hizmeti çok kullananlar için gerçekten yararlı özelliklerin ve diğer güzel küçük eğlenceli avantajların bir karışımını elde edersiniz. İşte Telegram’ın şimdiye kadar duyurduğu özellikler:

1. 4GB Yüklemeler

Herhangi bir ücretsiz katman kullanıcısı 2GB’a kadar dosya yükleyebilir, ancak premium katman ile 4GB’a kadar dosya yükleyebilirsiniz. Telegram Premium kullanıcı değilseniz, bu 4 GB’lık dosyaları almaya ve indirmeye devam edebileceğinizi belirtmek gerekir. Kısıtlama yalnızca yüklemeler için geçerlidir.

2. Daha hızlı indirmeler

Premium hesabınız varsa, cihazınıza mevcut en yüksek hızda içerik, dosya ve medya indirebilirsiniz. Ağınızın kaldırabileceği hız dışında herhangi bir şekilde sınırlandırılmaz.

3. Hemen hemen her şey için iki katına çıkarılmış limitler

Süper kullanıcının devreye girdiğini görmeye başladığınız yer burasıdır. Premium bir hesapla 1000’e kadar kanalı takip edebilir, her biri 200’e kadar sohbet içeren 20 sohbet klasörü oluşturabilir, Telegram uygulamanıza dördüncü bir hesap ekleyebilir, 10’a kadar favori çıkartma kaydedebilir ve ana listenizde 10 sohbeti sabitleyebilirsiniz.

Diğer artışlar arasında daha uzun bir biyografi yazabilmek, favori gruplarınızı ve kanallarınızı paylaşmak için 10 adede kadar genel t.me bağlantısı ayırmak ve ayrıca 400 adede kadar favori GIF’e sahip olmak yer alıyor.

4. Sesten metne

Sesli notlar göndermek, herhangi bir mesajlaşma uygulamasında iletişim kurmanın çok popüler bir yoludur, ancak dinlemek her zaman uygun değildir, bu nedenle premium bir hesapla Telegram, sesten metne transkripsiyonları açacaktır. Bu, dinleyemediğinizde veya dinlemek istemediğinizde bile mesajın ne dediğini görebileceğiniz anlamına gelir. Hizmetin kalitesini artırmak için transkripsiyonları da derecelendirebilirsiniz.

5. Benzersiz çıkartmalar ve tam ekran animasyonlar

iMessage gibi, Telegram Premium abonesi olduğunuzda çıkartmalar için tam ekran animasyonlardan yararlanabileceksiniz. Koleksiyon her ay güncellenecek ve ücretsiz kullanıcılar bile bunları alabilecek ve görüntüleyebilecek (sadece gönderemeyecek).

6. Benzersiz reaksiyonlar

Premium kullanıcılar ayrıca bir dizi yeni tepkiye de erişebiliyor. Bu, olağan tepkilere ek olarak ve bunlardan bazıları açılır animasyonlar da içeriyor.

7. Animasyonlu profil resimleri

Premium hesabınız olduğunu anlamanın tek yolu bu değil, ancak en bariz olanı bu: animasyonlu profil resimleri. Bu, küçük resminiz olarak statik bir görüntü yerine kısa bir videoya sahip olmanızı sağlar.

8. Sohbet yönetimi

Yine, düzenlenmesi gereken çok sayıda sohbet grubu olan süper kullanıcılar için. Örneğin, bir sohbet grubunu tüm sohbetlerinizin bulunduğu gelen kutusu listesi yerine varsayılan olarak açılacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Örnek olarak, ailenizi veya iş arkadaşlarınızı ana klasörünüz olarak ayarlamak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Ya da önce okunmamış mesajlarınızın bir listesini açmasını sağlayabilirsiniz.

9. Telegram Premium rozetler

Animasyonlu profil resmi gibi, bu da başkalarına Telegram Premium kullanıcı olduğunuzu gösterecektir. Her premium seviye üyesi, profillerinde küçük bir premium simge rozeti alır ve bu rozet sohbet listesinde herkesin görebileceği şekilde görünür.

10. Premium uygulama simgeleri

Premium kullanıcılar ayrıca uygulama simgelerini önceden ayarlanmış birkaç simge yerine yalnızca premium kullanıcılara özel yeni uygulama simgelerinden biriyle değiştirebilecekler. Buna Telegram premium ‘yıldız’ simgesi de dahildir.

11. Hiç reklam yok

Şu anda, reklamlar genellikle ücretsiz kullanıcılar için bile gösterilmiyor. Bununla birlikte, bazı durumlarda, bir kişi tarafından düzenlenen büyük gruplar gibi yaparlar. Bu durumlarda Telegram’ın ‘minimal olarak tasarlanmış sponsorlu mesajlar’ olarak tanımladığı şeyi görebilirsiniz. Premium aboneyseniz, bunları bile görmezsiniz.

Premium hizmetlere sahip çoğu uygulama gibi, bu da basit bir uygulama içi satın alma işlemidir. iPhone, iPad veya Android için en son Telegram uygulamasını indirin ve ardından ‘Ayarlar’ı açın. Ana ayarlar listesinde ‘Telegram Premium’ için bir seçenek göreceksiniz, buna dokunun ve ardından açılan pencerede aylık aboneliğinizi onaylayın.

Sosyal Medya ile ilgili daha fazla bilgi için diğer makalelerimizi buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir