Teknolistik

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bilgisayar
 4. »
 5. 2023’ün en iyi PDF Programları

2023’ün en iyi PDF Programları

2023'ün en iyi PDF Programları için sizlere bir rehber hazırladık.

Ufuk Tezel Ufuk Tezel -
169 0
2023’ün en iyi PDF Programları
2023’ün en iyi PDF programları için sizlere bir rehber hazırladık.

PDF dosya formatı, metin ve video için mükemmel desteğin yanı sıra verimli bir dosya boyutuna sahiptir, bu da onu her türlü belge ve veri için harika bir format haline getirir. Ayrıca bir belgenin kalitesini ve biçimlendirmesini korumak için de mükemmeldir.

En iyi PDF editörleri rehberimiz ihtiyaçlarınız için doğru editörü seçmenize yardımcı olacaktır.

Adobe Acrobat Pro DC

Adobe Acrobat Pro
Adobe Acrobat Pro

Hem Windows hem de MacOS için birkaç en iyi PDF programdan biri olan Acrobat Pro DC, özel mobil işlevselliğe (iOS ve Android uygulamaları ile) ve birden fazla web sayfası (HTML), Word belgeleri, Excel elektronik tabloları, PowerPoint sunumları ve hatta taramalar veya PNG, JPEG gibi görüntü dosyaları dahil olmak üzere çeşitli dosya biçimlerini PDF’ye dönüştürme özelliklerine sahiptir.

Bir dizi metin düzenleme seçeneği mevcut ve taranmış belgeleri anında PDF’ye dönüştürebilir ve kaydedebilir. Hatta birden fazla PDF dosyasını birleştirme özelliğine de sahiptir. Adobe’nin düzenleme seçenekleri arasında sayfaları yeniden sıralama, sayfa döndürme, ek açıklamalar, sayfa kırpma, sayfa kaldırma ve PDF’leri ayrı dosyalara bölebilmektedir.

PDFGear

PDFGear
PDFGear

PDFGear, çeşitli özellikleriyle en iyi ücretli çözümlerden bazılarına rakip olan ücretsiz bir PDF editörüdür. Hatta ChatGPT özelliği sayesinde PDF’leri özetleyebiliyor veya arama seçeneği ile PDF’lerdeki bilgileri hızlıca arayabiliyor. Ayrıca belgelerinizi düzenleyebilir, birleştirebilir, sıkıştırabilir, dönüştürebilir ve hatta imzalayabilirsiniz. Fare ile çizim yapabilir, bir imza resmi yükleyebilir veya çok sayıda belgeyi düzenli olarak imzalamak için kullanışlı bir damga kullanabilirsiniz.

Daha da iyisi, çevrimdışı uygulaması da ücretsizdir, böylece önemli ve hassas belgeleri çevrimiçi hizmetten korkmadan imzalayabilir ve düzenleyebilirsiniz. Uygulamayı yükleme seçeneğiniz yokken bir PDF imzalamanız veya düzenlemeniz gerekiyorsa çevrimiçi bir düzenleyici ile bunu sağlayabilirsiniz.

PDFGear sadece harika bir PDF editörü değil, aynı zamanda üretkenliği artıran bir araçtır. Yapay zeka entegrasyonu sayesinde PDF’lerdeki bilgileri daha hızlı bulabilir ve PDF’lerle doğal yollarla etkileşime geçebilirsiniz – yapay zekadan bir görevi yerine getirmesini istemeniz yeterli.

PDF Architect 9

PDF Architect 9
PDF Architect 9

Alman şirketi Pdfforge, en iyi PDF programları arasında bulunan PDF Architect 9 programı için benzersiz bir satın alma modeline sahip. Ücretsiz olarak indirilebildiği gibi üç ayrı paketin (Standart, Profesyonel ve Pro+OCR) bir parçası olarak da sunuluyor. Her paket, programın düzenleme gücünü belirleyen bir dizi modül içeriyor.

 • Standart Paket : Düzenle, Dönüştür ve Sayfa modüllerini içerir.
 • Profesyonel Paket : Standart paketteki tüm modülleri içerir ve İnceleme/Yorum, Güvenli ve Formlar modüllerini ekler.

Son olarak, Pro+OCR, Profesyonel paketteki her şeye ve OCR Gelişmiş modülüne sahiptir. Her modülün tam açıklamalarını Pdfforge web sitesinde bulabilirsiniz.

PDFescape

PDFescape
PDFescape

PDFescape ücretsiz bir web ve masaüstü uygulamasıdır. Çalışmanızı yavaşlatacak uzun bir kurulum süreci yoktur. Kullanıcılar, internete bağlanabildikleri sürece herhangi bir işletim sistemini kullanarak düzenleyiciye erişebilirler. PDFescape’in hizmeti Safari, Microsoft Edge, Chrome, Internet Explorer, Firefox ve Opera tarayıcılarıyla uyumludur.

PDF görüntüleyicide bir PDF belgesini açıp metin ve resim eklemeye başlayabilir ve hatta eski içeriği beyazlatabilirsiniz. Küçük veya garip açılı metinleri daha iyi görmek için yakınlaştırma ve döndürme gibi kullanışlı özellikler vardır, form tasarımcısı ve çeşitli ek açıklama özellikleri gibi bir dizi standart aracı kullanabilirsiniz.

Foxit PDF Editor

Foxit PDF Editor
Foxit PDF Editor

Foxit PDF Editor, daha fazla düzenleme aracına ihtiyaç duyan işletmeler ve profesyoneller için harika bir Premium seçenektir. Bilmeniz gereken ilk şey, üç çeşit editör ürünü olduğudur:

 • PDF Editor Online,
 • Foxit PDF Editor
 • Foxit PDF Editor Pro

Online versiyon ücretsiz bir seçenek gibi görünse de öyle değil – bir hesap açmanızı gerektiriyor ve sadece ücretsiz bir deneme sürümüne sahip oluyorsunuz, sonrasında ise abonelik için kaydolmanız isteniyor. Çevrimiçi sürümle metin ve nesneleri düzenleyebilir ve ekleyebilir, sayfa ekleyebilir ve silebilir, diğer dosya formatlarından dönüştürebilir ve hatta PDF’lerin bazı kısımlarını parola ile koruyabilir, imzalayabilir ve gizleyebilirsiniz.

PDFelement Pro

PDFelement Pro
PDFelement Pro

iSkysoft’tan en iyi PDF programları arasında olan PDFelement Pro, bir dizi etkileyici özelliğe sahip ücretsiz ve ücretli seçenekli bir PDF editörüdür. Ücretli sürümlerin iki ana türü vardır:

 • PDFelement
 • PDFelement Pro

Ücretsiz sürüm, dışa aktarılan dosyaları filigranla bırakır ve kaydedilebilecek veya dönüştürülebilecek sayfa sayısı konusunda kısıtlanırsınız. PDF üzerinde sadece birkaç sayfa için düzenleme yapmanız ve kaydetmeniz gerekiyorsa ve filigranı önemsemiyorsanız, ücretsiz deneme sürümü işinize yarayabilir.

Diğer Bilgisayar Programları ile ilgili haberleri okumak için Buraya Tıklayarak blog yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir