Teknolistik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. DJI Osmo Pocket 3 İncelemesi

DJI Osmo Pocket 3 İncelemesi

Hicran Yıldız Hicran Yıldız -
351 0
DJI Osmo Pocket 3

DJI Osmo Pocket 3 İncelemesi

DJI Osmo Pocket 3, pürüzsüz, sinematik el tipi video çekmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış uzun bir kamera serisinin en yenisidir. Bir aksiyon kamerasının minyatür boyutu ile bir kamera gimbalinin hareket dengeleme yeteneklerini tek bir kullanışlı pakette birleştiriyor. Otomatik odaklama, konu takibi ve kablosuz mikrofon ile eşleştirme özelliklerinin yanı sıra diğer film yapım yetenekleriyle Osmo Pocket 3, içerik oluşturma için mükemmel bir araç olabilir.

Böylesine potansiyel yüksek minyatür bir kamera için heyecanlanmamak elde değil, özellikle de görüntü kalitesinde etkileyici bir artış sağlayabilen büyük bir 1 inç sensör içerdiğinde. DJI Pocket 2’ye göre önemli bir yükseltme sunup sunmadığı kesinlikle araştırmaya değer ve çoğu kişi için Osmo Pocket 3 ile bu yılın en etkileyici aksiyon kameralarından biri arasında olacak gibi duruyor.

DJI Osmo Pocket 3

DJI Osmo Pocket 3, Pocket 2’ye çok benziyor; dışa doğru yapılan en büyük değişiklikler, çevrilebilir bir ekran ve kontrol şemasındaki değişiklikler. Cihaz esasen tepesine bir gimbal ve kamera takılı bir dikdörtgenden oluşuyor. Cihaz ile birlikte verilen koruyucu kılıfına yerleştirildiğinde bile büyük bir cebe sığacak kadar küçük olduğu için kesinlikle adının hakkını veriyor.

DJI Osmo Pocket 3’ün suya veya toza dayanıklı olup olmadığını test etmek için çok hafif yağmur yağışlarında ve çeşitli dış mekanlarda kullandık ve hiçbir sorunla karşılaşmadık. Esasen, ıslatmadığınız veya kuma gömmediğiniz sürece muhtemelen sorun yaşamayacaksınız.

DJI Osmo Pocket 3’ü, çeşitli öğeler için organizasyonel bölmelere sahip bir taşıma çantası, bir DJI Mic 2 kablosuz mikrofon, bir ön cam ve manyetik klips, pil kolu, tutamak genişletici, mini tripod, geniş açılı lens, güç kablosu ve Osmo Pocket 3 için koruyucu kılıf içeren Creator Combo ile test ettik. Pocket 3 kendi başına müthiş bir alet olsa da, tüm bu birleşik paket cihazın tüm potansiyelini ortaya çıkarıyor.

DJI Osmo Pocket 3 için isteğe bağlı bir aksesuar da manyetik geçmeli geniş açılı lenstir. Bu, görüş alanını 15 mm’lik bir lense eşdeğer hale getiriyor. FOV’da çok büyük bir artış değil ama özellikle elde tutulan vlog tarzı içerikler için kesinlikle faydalı. Lens takılıyken de görüntü kalitesi mükemmel.

DJI Osmo Pocket 3‘ün harika görünen videolar kaydetmek için kullanışlılığına ek olarak, çekimleri 10 bit renkle D-LogM formatında kaydetme özelliği de var. Bu, post prodüksiyonda çok fazla ekstra düzenleme serbestliği sağlar ve daha profesyonel uygulamalara uygulanabilecek bir kamera için önemli bir özelliktir. 4K ağır çekim video da benzer şekilde harika bir özelliktir ve 120 fps’ye kadar oldukça net çekimler yapmanızı sağlar.

Video kaydını mümkün olduğunca basit ve anlaşılır hale getirmek üzere tasarlanmış bir cihaz için mükemmel ses kaydı yapabilmek hayati önem taşıyor. DJI Osmo Pocket 3 bu konuda hayal kırıklığına uğratmıyor. Dahili stereo mikrofon dizisi harika ses veriyor.

Osmo Pocket 3’ün kontrol sistemi basit, zarif ve etkilidir. Kumanda kolu, ayarlarınıza bağlı olarak gimbal hareketini ve dijital yakınlaştırmayı kontrol eder ve diğer tek fiziksel kontrol, basılı tuttuğunuzda Osmo Pocket 3’ü açıp kapatacak olan kayıt düğmesidir. Joystick, gimbal hareketinin yönlerini kontrol etmek için bir düğme olarak ikiye katlanır. Gimbalin yönünü kilitlemek için basılı tutun, sıfırlamak için çift tıklayın ve gimbalin baktığı yönü değiştirmek için üç kez tıklayın.

Osmo Pocket 3’teki en belirgin dış değişiklik, yatay ve dikey yönler arasında geçiş yapabilen yeni ekranıdır. Bu, video izleme, kamerayı kontrol etme ve ayarları değiştirme için ciddi bir gelişme sunuyor, çünkü menülere ve kontrollere bu ekrandan erişmek ve bunları çalıştırmak önceki Pocket serisinin daha kısıtlayıcı ekranlarına göre çok daha kolay.

Orijinal DJI Osmo kamera 2015 yılında piyasaya sürüldüğünde, entegre bir kamera ve gimbal sistemi, çağdaş aksiyon kameralarındaki elektronik stabilizasyonun eşleşmeyi umamayacağı bir video stabilizasyonu sunuyordu. Aradan geçen yıllar içinde GoPro, Insta360 ve DJI’ın kompakt ve dayanıklı kameraları, çekimleri elektronik olarak stabilize etmek için yazılım ve ivmeölçer verilerini kullanma konusunda giderek daha yetenekli hale geldi.

Her türlü içeriği çekebileceğiniz tek bir kameraya sahip olsaydınız, DJI Osmo Pocket 3’ten daha çok yönlü bir cihaz bulmakta zorlanırdınız. Büyük sensörü, hızlı otomatik odaklaması, üstün ses kayıt özelliği ve etkili konu takibi sayesinde, ciddi bir rekabet oluşturabilecek aksiyon kameralarının çok üstüne çıkıyor.

Daha Fazla Teknoloji haberleri okumak için diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir