Teknolistik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. En İyi DeepFake Uygulamaları

En İyi DeepFake Uygulamaları

Ufuk Tezel Ufuk Tezel -
121 0

Deepfake uygulamaları son yıllarda internet üzerinde en çok araştırılan konulardan biri haline geldi. Yükselişte olan bu videolar herhangi birine zarar vermek ve karalamak amacıyla kullanılabiliyor. Ancak bu gibi kötü niyetler gitmediği takdirde eğlenceli videoların ortaya çıkması da söz konusu oluyor.

İnternet kullanımının her geçen gün büyük bir hızla artıyor olması insan hayatındaki pekçok alışkanlığı değiştirdi. Günümüzde insanlar yaşadıkları fark etmeksizin eğlenmek ve kafalarını boşaltmak için internette vakit geçiriyor. İnternette uzun süre vakit geçirdiğiniz taktirde karşılaşma ihtimalinizin artacağı deepfake uygulamaları ise, sahte videolar yaparak eğlenceli yaratmanızı sağlıyor.

Deepfake  Uygulamaları ve Deepfake  Teknolojisi Nedir?

DeepFake adı verilen bu uygulamalar temelde bir teknolojiyi kapsar. İnsanın aslında söylemedi fakat söylemiş gibi gösterilmesine olanak tanıyan bu teknoloji, teknolojinin yeri geldiğinde çok da tehlikeli olabileceğini gösteren önemli bir etkendir. Teknolojinin insanlık için zararlı olma potansiyeli bulunsa da hedef almadan hazırlanan bu uygulamalarda kullanılan bu teknoloji eğlenceli bir internet kullanımı söz konusu hale getirebilir.

Güvenilir ve Kullanışlı Deepfake Uygulamaları

Deepfake uygulamaları teknolojinin yoğun bir ilgi görmesi ile birlikte uzun bir listeye sahip hale geldi. Kullanıcılar bu teknolojiye hakim olmadan kullanmak istedikleri takdirde kullanımı kolay ve kullanıcı dostu arayüzü sahip uygulamalardan yana tercih yapıyor.

En çok tercih edilen deepfake uygulamaları arasında ise;

  • MyHeritage: Hem iOS hem de Android işletim sistemleri tarafından kullanılabilecek bir uygulama olan MyHeritage eski fotoğrafları canlandırmak amacıyla kullanılıyor. Kullanımı oldukça kolay olan bu uygulamayı hayata geçirmek için yalnızca eski fotoğraf uygulamayı yüklemeniz gerekiyor.
  • Reface: Eğlenceli GIF’ler oluşturmak için uygulanabileceğiniz bir uygulama fotoğraf çekip yüzünüzü yerleştirerek gerçekleştirebileceğinize kadar basit bir kullanıma sahip. Uygulama emiyor sen de android işletim sistemlerinde kullanılabiliyor.
  • Deepfakesweb: bir uygulamadan ziyade internet sitesi Deepfakesweb herhangi bir uygulama indirmeden video oluşturmanıza yardımcı oluyor. Çevrimiçi olarak verilen bu hizmet için yalnızca web sitesine girmeniz ve ardından ana sayfada yer alan adımları takip etmeniz gerekiyor.

Bu gibi Deepfake uygulamaları internette daha eğlenceli hale getirmeniz için oldukça önemli bir avantaj sağlıyor. Fakat teknolojinin yeri geldiğinde oldukça tehlikeli bir potansiyel haline gelebileceğini de kesinlikle göz ardı etmemek gerekiyor.

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir