Teknolistik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Web Siteleri İçin İyi Bağlantılar Nedir?

Web Siteleri İçin İyi Bağlantılar Nedir?

Ufuk Tezel Ufuk Tezel -
287 0

Web Siteleri İçin İyi Bağlantılar Nedir?

Web siteleri için iyi bağlantılar web sitesinin daha kaliteli olmasını sağlar. Siteler içerisinde kullanılan derin bağlantılar sayesinde arama motorlarında sitenin daha görünür hale gelmesi sağlanır. İyi bağlantı web sitesi için farklı yollar kullanılarak elde edilebilir.

Tıklanma Oranı

Web siteleri için iyi bağlantılar pek çok avantajı beraberinde getirir. Kullanılan iyi bağlantılar sayesinde web sitelerine daha kolay şekilde erişebilmek ve sitenin sorunsuz şekilde çalışabilmesini sağlayabilmek mümkündür. Kullanılan bağlantılar web sitesine kolay şekilde erişimi sağlayabileceği gibi web sitelerinin arama motorlarında daha üst sırada yer almasını da sağlayabilir.

İyi bağlantıların faydaları arasında ilk sırada bağlantıların getirilmiş olduğu tıklanma oranı gösterilebilir. Web siteler içerisinde yer alan iyi bağlantılar sayesinde bu sitenin daha fazla tıklanma alması amaçlanır. Kullanılan bağlantılar web sitelerinde yaklaşık %20’lik bir tıklanma oranı artışını beraberinde getirir. Bu bağlantılar ise web sitesinin Google tarafından daha güvenilir olmasını sağlar.

İyi bağlantıların kullanılması sayesinde web sitesinin arama motorunda üst sırada yer alması ve organik ziyaretçileri daha fazla çekmesi de sağlanabilir. Kullanılan bağlantılar sayesinde hem web sitesinin daha popüler olması sağlanır hem de sitenin daha fazla tıklanma durumu elde edilir.

Web Siteleri İçin İyi Bağlantılar

Ürün Bilinirliği

İyi bağlantı kullanmak web sitelerinde pek çok avantaja sahip olunabilmesini sağlar. Web sitelerinde kullanılan bağlantılar sonucunda elde edilebilecek avantajlar arasında ürün bilinirliğinin yaratılması da gösterilebilir. Kullanılan bu iyi bağlantılar sayesinde işletmeler tarafından web sitesinde yer alan ürünlerin daha fazla kişiye ulaşabilmesi mümkündür.

Web sitelerinde yer alan iyi bağlantılar kullanıcıların sitede yer alan ürün ve hizmet hakkında daha fazla bilgi sahibi olunabilmesini de sağlar. Web sitelerinde kullanılan iyi bağlantılar marka bilinirliğini arttırırken bu marka tarafından üretilen ürünlerin de bilinirliğini arttıracaktır.

Sitede Gezinme Süresi

Web siteleri için iyi bağlantılar aynı zamanda sitede gezinme süresinin de artmasını sağlar. Web sitelerini ziyaret eden kişiler yalnızca ana sayfanıza veya aradığı ürünün sayfasına bakabilir. Kullanılan iyi bağlantılar ise web sitesinde yer alan diğer sayfaların da ziyaretçiler tarafından merak edilmesini sağlar.

Elde edilen iyi bağlantılar sayesinde sadece ana sayfanın veya ürün sayfasını ziyaret edilmesinin önüne geçilebilir. Özellikle blog sayfalarından elde edilen iyi bağlantılar sayesinde web siteniz içerisinde yer alan yazılarınızın da ziyaretçiler tarafından daha çok okunmasını sağlayabilirsiniz. İyi bağlantıların avantajları sayesinde web sitenizin herhangi bir konuda kaynak olması durumunda sitelerin daha fazla trafik çekebilmesi de sağlanır.

İyi bağlantılar sayesinde web sitelerini ziyaret eden kişiler sitede daha fazla vakit geçirmeye meyillidir. Özellikle sadece ana sayfayı kısa süreliğine ziyaret edip gidecek kişilerin sayfa içerisinde daha fazla vakit geçirmesini sağlamak Google gibi arama motorları tarafından sitenin üst sıralara çıkmasını sağlayacaktır. Sitenizi ziyaret eden kişilerin sitede geçirmiş olduğu süre artış gösterdikçe sitenin daha fazla kişi tarafından bilinir hale gelmesi de sağlanacaktır.

Güvenilirlik

İyi bağlantılar sağlamış oldukları avantajlar ile web sitesinin ihtiyaç duymuş olduğu bağlantı türleridir. Web sitelerinizde yer alan iyi bağlantılar Google tarafından daha güvenilir bir site olarak kabul edilmenizi de sağlar. Web sitesini Google tarafından güvenilir bir sayfa olarak kabul edilmesi ise o sitenin hem daha fazla trafiğe sahip olmasını hem de arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlar.

İyi Bağlantı Elde Etme Yolları

İyi bağlantı nasıl oluşturulur sorusu web sitesini üst sıralarda yer almasını isteyen kişilerin merak ettiği bir konudur. Web sitelerinden geri bağlantı alabilmek ve web siteniz içerisinde iyi bağlantılara yer verebilmek için yapılabilecekler şöyle açıklanabilir:

  • Web sitesi içerisinde iyi bağlantıların oluşturulabilmesi için tercih edilebilecek ilk yöntem bloglarda yazarlık yapmaktır
  • Web sitesinde iyi bağlantı elde etmek isteyen kişiler sitelerinde yer alan bilgiler hakkında kaynak gösterilmesinin talebinde de bulunabilirler. Özellikle siteniz içerisinde bir ürünü alan kişilerin sitenizden herhangi bir yerde bahsetmesinden ardından o kişiden geri bağlantısı talep edebilirsiniz
  • Web sitelerinin iyi bağlantılara sahip olabilmesi için ilgi çekici görsellere sahip olması da pratik bir yol olacaktır

Anlık Haberlerimizi Takip Etmek İçin Bizi Sosyal Ağ Ve Google News’ten Takip Edebilirsiniz.

Instagram Sayfamızı Takip Etmeyi Unutmayın!

Bizi Google News Takip Etmeyi Unutmayın!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir