Teknolistik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Instagram’a Facebook Üzerinden Bağlanamıyorum, Çözümü Nedir?

Instagram’a Facebook Üzerinden Bağlanamıyorum, Çözümü Nedir?

Volkan Volkan -
251 0

Instagram’a Facebook Üzerinden Bağlanamıyorum, Çözümü Nedir?

Instagram Facebook bağlantı kurma Instagram şifrenizi hatırlamadığınız takdirde tercih edebileceğiniz bir alternatiftir. Birbiriyle bağlantılı iki farklı sosyal medya platformu olan Instagram ve Facebook, hesaplarınıza ulaşabilmeniz konusunda sizlere yardımcı olur. Pek çok farklı etken dolayısıyla şifrenizi hatırlamıyor ya da şifrenizi hatırlamamıza rağmen hesabınıza ulaşmakta zorluk çekiyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda hesabınıza tekrar erişebilmek adına izleyebileceğiniz farklı yol ve yöntemler bulunur.

Facebook Üzerinden Instagram Hesabıma Giriş Yapabilir miyim?

Instagram hesabınıza giriş yapamıyorsanız, şifrenizi hatırlamıyor ya da hatırladınız şifreni kabul olmadığını görüyorsanız bu durumda Facebook üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Facebook

Bunun için altta yer alan Facebook ile giriş yap kısmına tıklamanız gerekir. Burada Facebook şifreni sizlerden istenecek ve şifreyi girdiğiniz taktirde Instagram’ı otomatik olarak sağlanmış olacaktır.

 

Instagram

Facebook ve Instagram’ı ortak olarak kullanmak arkadaşlar nasıl senkronize etmeniz konusunda sizlere yardımcı olur. Pek çok kişi Instagram ve Facebook ortak olarak kullanır ve şifre hatırlamama gibi bir problem yaşamaya engel olur. Ancak bu gibi bir kullanım yapan kişiler bazı durumlarda Instagram’a Facebook üzerinden bağlanamıyorum problemiyle karşılaşabilir.

Instagram’ı Facebook ile Bağlanamama Sebebi Nedir?

Facebook hesabınıza giriş yaparak Instagram’a erişmek istiyorsanız öncelikle izinli uygulamaları bulmalısınız. Bazı durumlarda Instagram ve Facebook birbirleri ile izinli olmadıkları için giriş yapmamıza engel olabilir. Ancak daha önce bağlanmanıza rağmen güncel bir bağlantı sorunu yaşıyorsanız bu durumda Facebook sayfanıza giriş yaptıktan sonra izinli uygulamaları bulmanız ve Instagram’ı bularak izin ayarında Facebook ile bağlantısını kesmeniz gerekir. Bağlantıyı kesmenizin akabinde tekrar deneyin ve ailesi ile karşılaşacaksınız. Buradan kullanıcı adınız ve şifreniz ile tekrar giriş yapmayı denemelisiniz. İzlediğiniz bu yöntem sonucunda genellikle Instagram’a Facebook üzerinden bağlanamıyorum problemi de ortadan kalkmış olur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir