Teknolistik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Marvel’s Spider-Man 2 İncelemesi – 2023

Marvel’s Spider-Man 2 İncelemesi – 2023

Hicran Yıldız Hicran Yıldız -
108 0
spider-man 2

Marvel’s Spider-Man 2 İncelemesi – 2023

Marvel’s Spider-Man 2’de “aynısının devamı” olarak özetlenebilecek pek çok şey mevcut. Kabul etmeliyiz ki, bu iyi bir şey – hem orijinal oyun hem de Miles Morales odaklı devam oyunu, kendi Örümcek Adamlarının yeniden canlandırmalarını, heyecan verici ağ savurmalarını ve mükemmel dövüş mekaniklerini içeriyor. Kim bunlardan daha fazlasını istemez ki?  Bu oyunda, iyiler kötülerden çok daha ağır basıyor ve birkaç yeni oyun mekaniği hem geçiş hem de savaş yönlerini tazeliyor. Genel olarak bakarsak harika bir oyun ve bomba gibi başlangıcından duygusal sonuna kadar baştan sona oyuncuyu etkisi altına alıyor.

YouTube video

Marvel Spider-Man 2’nin yalnızlığı keşfi, Örümcek Adam’ın en eski kötü adamlarından biri olan Kraven’ı yeniden canlandırmak için uzun bir yol kat ederken, bu senaryoda oyunun ikinci ana baş rol oyuncusu Venom’u daha temelden dönüştürüyor ve onu çok daha ilgi çekici bir büyük kötü haline getiriyor. Kraven’ın geçmişinde onu biraz daha kasvetli bir kötü adam haline getiren (Miles Morales’teki Tinkerer’a benzer) iyi ama harika olmayan bir düzenleme yapılsa da, Venom tam bir Shakespeare trajedisine dönüşüyor. Örümcek Adam mitosunun uzun süredir hayranları, Peter’ın siyah ortakyaşam giysisini ilk kez giydiği ve onu etkiledikçe rahatsız edici bir kişilik değişimine uğradığı dansın adımlarını tanıyacaklar, ancak oyun ortakyaşamın motivasyonlarını değiştirerek onu daha çok zehirli bir arkadaşa veya ortağa benzeterek, aynı zamanda yalnız olmama arzusuyla motive olan bir karakter olan bir Venom ile sonuçlanıyor.

spider-man 2

Görsel sunum, Spider-Man 2’nin son iki Spidey oyununun çok ötesine geçmek için sıçramalar ve sınırlar yaratan yüz mocap’iyle hikayeyi satıyor. Her konuşmanın büyük bir kısmı, zar zor fark edilebilen mikro ifadelerle aktarılıyor ve her karaktere, eylemlerinin ve duygularının sonuçlarıyla boğuşurken hayat veriyor. Siz gökdelenlerin yanından geçerken  pencereleri güneş ışığında göz kamaştırıyor ve canlı sanat eserleri bazı sokak köşelerine ve binalara renkli bir hava katıyor. Eğer yavaşlar ve caddelerde yürürseniz, şehrin illüzyonu basit fikirli NPC’ler arasında dağılmaya başlar, ancak havada ağ sallarken, trafiğin karışık sesini, canlı kalabalığın hafif uğultusu ve ara sıra geçen metronun gürültüsü sizleri New York’da olduğunuzu gerçek anlamıyla hissettiriyor.

spider-man 2

Spider-Man 2’de; Peter ve Miles’ın repertuarındaki eğlenceli yeni bir araç ama en iyi Örümcek Adamların ağ sallamasına bir destek olarak “kanatlar” gerçekten işe yarıyor. Şehrin farklı bölgelerini birbirine bağlayan köprüler boyunca sallanabilseniz de, oyun sizi okyanusu geçmek için kanat takımına güvenmeye teşvik ediyor, en uzun rüzgar tünelleri su kütlesinin üzerinden geçiyor. Peter ve Miles’ın şehrin geri kalanı gibi su üzerinde yaptıkları gezintileri denemenin, adapte olmanın ve daha iyi hale gelmenin açık bir yolu yok, bu da harita üzerinde ağ savurmada daha iyi olmanın getirdiği eğlencenin çoğunu ortadan kaldırıyor.

Spider-Man 2 dövüşte de bazı yeni unsurlar sunuyor. En büyük yenilik, Peter ve Miles’ın ağır saldırıları savuşturmasını ve düşmanları sersemletmesini sağlayan bir savuşturma mekaniği. Bu durumların çoğunda, patronlar Örümcek Adamlara arka arkaya birkaç sert vuruşla saldıracak ve sizi onları sersemletmek için birden fazla kez savuşturmaya teşvik edecektir. Bu da Örümcek Adam 2’nin dövüşünün dansa benzeyen akışında zamanlamanın önemini daha da artırarak bu hedeflere karşı mücadeleyi ve tehlike hissini yükseltiyor. Yanlış zamanlanmış bir savuşturma veya kaçış, özellikle de patronların yük treni gibi vurduğu yüksek zorluklarda felaket anlamına gelebilir, bu da Peter ve Miles’ın savuşturma zamanlamasında ustalaşmayı kazanmanın en iyi yolu haline getirir.

Sonuç olarak, Marvel’s Spider-Man 2 bize Insomniac’ın önceki Spider-Man oyunlarında oynadıklarımızın daha fazlasını veriyor olabilir, ancak bu kazanan formül hala o kadar eğlenceli ki gerçekten önemli değil. Hikayenin yalnızlığı keşfi harika, iki kahraman Peter ve Miles’ın yanı sıra iki ana kötü adam Kraven ve Venom için sürükleyici yeni senaryolar yaratıyor. Spider-Man 2, dört karakteri de sonuna kadar görmek isteyeceğiniz sürükleyici bir anlatı çizgisinde birleştiriyor ve tüm yolculuk boyunca sizi meşgul edecek bir senaryoya sahip.

Playstaion da oyun ücretleri ve daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla oyun inceleme yazılarını okumak için de burayı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir